Lustrzane meble – sprawdź naszą ofertę

Jednym z największych hitów aranżacyjnych ostatnich lat są meble z lustrzanymi powierzchniami. Nic dziwnego, że stały się tak popularne – są w stanie dodać elegancji nawet najprostszemu wystrojowi, wprowadzają do niego błysk i powiew luksusu, a dodatkowo optycznie powiększają małe przestrzenie. Jak wybrać lustrzane meble i jak dopasować je do reszty pomieszczenia?

komoda Franzea

Od dłuższego czasu panuje moda na wszystko, co lśni i odbija światło. Do tej pory stawialiśmy raczej na lakierowane fronty mebli i szklane blaty, zaś obecnie projektanci lansują meble lustrzane. Trzeba przyznać, że prezentują się one niezwykle stylowo i elegancko. Jednak aby uniknąć efektu przeładowania i kiczu, należy dobrze dopasować je do reszty aranżacji i pamiętać o umiarze – w tym wypadku sprawdza się znana zasada, że co za dużo, to niezdrowo.

Do jakiego stylu pasują lustrzane meble?

Wbrew pozorom, lustrzane meble są niezwykle uniwersalne – dzięki swoim właściwościom dopasowują się do każdej kolorystyki. Świetnie nadają się więc dla wszystkich tych, którzy lubią częste zmiany aranżacji. Lustrzane meble są charakterystycznym elementem wnętrz w stylu nowojorskim oraz glamour. W przypadku tego ostatniego możemy dodatkowo zestawić je z kryształowymi żyrandolami i innymi, bogatymi dekoracjami – im więcej, tym lepiej! Znakomitym wyborem jest stolik GOOD AS GOLD  w przykuwającym wzrok, nietypowym kształcie. Jego połyskujące boki w złotym kolorze dodają wnętrzu elegancji, zaś lustrzany blat pięknie odbija światło, rozświetlając pomieszczenie. Pamiętajmy jedynie, by zestawić go z innymi, złotymi elementami, dzięki którym całość będzie bardziej spójna.

Rozświetlenie małych powierzchni

Nie od dziś wiadomo, że powierzchnie odbijające światło znakomicie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach – dzięki nim wydają się one znacznie bardziej przestronne. Właśnie dlatego przy urządzaniu małych mieszkań warto pamiętać o umieszczeniu na ścianach luster. W Open Space Interiors znajdziemy mnóstwo różnych modeli, z których każdy wybierze coś dla siebie. Zwolennikom klasycznej elegancji polecamy lustro DAKOTA o prostym, owalnym kształcie, zaś miłośnikom oryginalnych i zaskakujących rozwiązań – model WOODRUM, wyposażony w srebrną ramę imitującą nieregularny plaster przeciętego drzewa. W małych pokojach brakuje miejsca na bibeloty pełniące jedynie funkcję dekoracyjną, zaś meble lustrzane stanowią unikalne połączenie funkcjonalności z ozdobnym designem. Przykładem takiego elementu aranżacji jest komoda FRANZEA, robiącą duże wrażenie dzięki lustrzanemu frontowi wykończonemu ornamentową kratownicą. Mając w salonie takie cacko, nie trzeba go dodatkowo upiększać – wszyscy goście i tak będą dostrzegać wyłącznie ten unikalny mebel.

Więcej artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *