Modne meble do salonu

Jeśli w najbliższym czasie planujemy odświeżyć swój salon – warto zapoznać się z trendami aranżacyjnymi na 2019 rok i wybrać z nich coś, co będzie jednocześnie modne i dopasowane do naszego stylu. Na szczęście aktualny sezon pozwala na dużą dowolność, dzięki czemu każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Rok 2019 z pewnością będzie barwny – aktualne trendy trudno nazwać nudnymi! Coraz bardziej odchodzimy od chłodnych, minimalistycznych aranżacji, zastępując je eklektyzmem i nietuzinkowymi formami. Jakie meble do salonu są obecnie najmodniejsze?

Intensywne kolory i oryginalne formy

Czasy, w których w każdym salonie można było zobaczyć klasyczne meble w stonowanych barwach, należą już do przeszłości. Prawdziwym hitem są kanapy w intensywnych kolorach, takie jak niebieska sofa HARP. Taki element wystroju pełni jednocześnie funkcję użytkową oraz dekoracyjną. Modne są również meble pikowane i zaokrąglone formy – ten trend znakomicie odzwierciedlają modele RAFAELLA, CLASSIC ELEGANCE i ESCAPE.

modne meble do salonu

Jeśli zaś chodzi o fotele, projektanci stawiają na inspiracje latami siedemdziesiątymi oraz geometryczne kształty. Warto połączyć klasykę z nowoczesnością, decydując się np. na fotel LINE, który stanowi ciekawe zestawienie kształtu kojarzącego się z PRL-em oraz modnych materiałów: połyskującego metalu i ekologicznej skóry.

Ocieplamy nowoczesne wnętrza

Kolejnym wyraźnym trendem jest ocieplanie minimalistycznych, chłodnych aranżacji w stylu skandynawskim. Aby salon nabrał bardziej domowego, przytulnego charakteru, warto wprowadzić do niego meble z naturalnych materiałów. Komoda WAVE stanowi idealny wybór do pokoju w stylu eklektycznym. Jej klasyczna forma i ciepły odcień drewna, z którego została wykonana, znakomicie uzupełnią stonowane wnętrze. Natomiast jeżeli zależy nam na zachowaniu nowoczesnego charakteru aranżacji i jej jednoczesnym ociepleniu, możemy uzupełnić ją o ławkę ASTAIRESS wyposażoną w wygodne siedzisko imitujące futro.

Maksymalizm

Po modzie na minimalizm nadeszła fascynacja odważnymi deseniami oraz zaskakującymi połączeniami faktur. Jasne, gładkie płytki zostały zastąpione ciemnymi, wzorzystymi kaflami, a stonowane farby na ścianach – tapetami w duże, kwiatowe wzory. Odzwierciedleniem tego trendu są sofa oraz fotele SOCIAL BUTTERFLY ze zwracającymi uwagę, ażurowymi zdobieniami po bokach. Duch maksymalizmu jest również widoczny w kształcie stolika BUBBLES z kwiatowym ornamentem na podstawie. Dobrym pomysłem jest wprowadzanie do wnętrz oryginalnych ozdób oraz zwracających uwagę, lśniących faktur – dzięki temu całość z pewnością nie będzie nudna i pozbawiona wyrazu.

Separator image Posted in Salon.

Więcej artykułów

Jadalnia w stylu amerykańskim

Jadalnia jest jednym z ważniejszych miejsc w naszych domach. To tu pod pretekstem jedzenia odbywają się najróżniejsze spotkania […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *