Styl nowojorski – urządzanie mieszkania

Urządzanie mieszkania jest dla wielu z nas prawdziwym wyzwaniem po względem kreatywności. Pragniemy by nasza aranżacja była nie tylko stylowa ale i wygodna. Na jaki więc styl się zdecydować? W tym artykule postaram się opisać jak urządzić wnętrza w stylu nowojorskim.

styl nowojorski łóżko

Styl nowojorski – czym się charakteryzuje

Główną cechą tego stylu jest gustowna ponadczasowość, która łączy w całość elegancję, nowoczesny wygląd oraz trwałe materiały. Wiele tendencji zapożyczonych jest z vintage, art deco, konwencji klasycznej i francuskiej. Dominują w nich klasyczne formy, wysokiej jakości materiały, a także dbałość o te najmniejsze detale. Mimo to panuje spokój i harmonia. Każdy z detali jest elegancki i stonowany, a wszystko wspólnie stwarza idealną całość.

Jakie barwy wybrać?

Jeśli pragniemy nasze wnętrza urządzić w stylu nowojorskim powinniśmy się zastanowić nad stonowanymi, szlachetnymi oraz zróżnicowanymi barwami. Najczęściej wybierane są łagodne barwy jak ecru, beż, różne tonacje szarości, żółcienie czy pudrowe róże. Aranżacje nowojorskie jednak nie boją się także zdecydowanych odcieni szmaragdu, biskupiego fioletu, rubinu czy też miętowego koloru. Zalecane jest zaaranżowanie pomieszczeń według tonalnego stosunku 70/20/10.

Połysk i światło

Wnętrza w stylu nowojorskim uwielbiają połysk oraz światło, dlatego bez żadnych ograniczeń można postawić na duże, przestronne okna zdobione długimi zasłonami oraz wiele obszernych luster. Jeśli mowa o połysku to powierzchnie powinny być polerowane i lakierowane. Bardzo ważne w tym stylu jest także oświetlenie. Można postawić tu na oryginalne żyrandole, eleganckie kinkiety ścienne, lampy stołowe czy wolnostojące. Ważne jest by posiadały niklowane elementy, które dodają dozę szlachetności.

Nowojorskie meble

Nowojorskie meble wypoczynkowe łączą nowojorski glamour z atmosferą domową. Głównie wytwarzane są ze szlachetnych gatunków drewna. Mają one opływowe kształty, są proste i bardzo często obite takimi tkaninami jak aksamit czy welur. Ich oparcia oraz siedzenia są efektownie pikowane, natomiast podłokietniki zdobione błyszczącymi nitkami. Dodatkowo posiadają szklane, niklowane bądź metalowe elementy, które nadają wnętrzu luksusu. Przy wyborze mebli do wnętrza w nowojorskim stylu należy pamiętać o jednej prostej zasadzie by nie kupować ich w kompletach.

Nowojorski glamour nigdy się nie znudzi i nie zestarzeje! Jest to trend ponadczasowy, klasyczny i elegancki. Pomimo to, że we wnętrzu bardzo dużo się dzieje, to jednak zachowuje on odpowiednie proporcje, symetrię oraz idealnie dobraną kolorystykę. Jeśli pragniesz poczuć nowojorski klimat to ten styl jest idealny dla Ciebie!

Więcej artykułów

Pomysły na dekorację salonu

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń, gdyż stanowi on wizytówkę naszego mieszkania bądź domu. To właśnie tutaj spędzamy […]

Nowoczesne krzesła w Twojej jadalni

Styl nowoczesny stanowi alternatywę dla ciężkich, przeładowanych wnętrz w stylu tradycyjnym. Jest również świetnym wyborem dla tych, którzy […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *